Napi friss

Gombos Edina bevallotta, hogy kisnyugdíjas üzemmódra váltott

Vajon nekik hogyan sikerült, amiről sokan csak álmodozni sem mernek? Amióta Amerikába költöztek, szabadabb, tartalmasabb, nyugodtabb az életük? Sikerült megvalósítani az álmaikat?

Ezek a kérdések Gombos Edináékkal kapcsolatban azóta foglalkoztatják az embereket, hogy tizenegy éve úgy döntöttek, kitelepülnek a napfényes Floridába, ahol most is éppen 23-24 fokos, kellemesen meleg az időjárás.

„Én osztom be az időmet”

Pedig Gombos Edina sokak kedvence volt itthon: a TV2 egykori magazinműsorának, az Aktívnak volt meghatározó arca, illetve a Sláger Rádió hírszerkesztőjeként hallatta a hangját. A hagyományos médiavilág azonban már egyáltalán nem hiányzik neki. Amikor az Univision Televízióhoz – ahol korábban Alberto is dolgozott – elhívták dolgozni, nemet mondott. Az egyik legnagyobb szerencséjének azt tartja, hogy ő, és egy ideje már férje, Alberto is, maguknak osztják be az idejüket. „A kisfiam születése után az országváltással egyébként az is volt a célom, hogy el tudjam érni azt, hogy saját időbeosztás szerint működjek. Elég volt az a sok hajnalozás. Több mint 10 évig 3.30-kor keltem, és további tíz évig két műszakban dolgoztam. Este 8-9 körül értem haza. Ezt már semmiképpen nem akartam csinálni. Tudatos döntés volt részemről, hogy úgy tudjak dolgozni, hogy én osszam be az időmet. És ahogy látom, ezt nagyon sokan választják. A férjemnek, Albertónak is nagyobb a szabadsága vállalkozóként. Őt nagy cégek hívják különféle projektekre, általában IT-s dolgokra: okosotthonok, kamerák, kamerarendszerek telepítésével foglalkozik, saját időbeosztás szerint. És még raktárt sem kell bérelnie, mindent a garázsban tart. Ma tíz órakor megy dolgozni” – meséli Itt van Amerika című csatornájának egyik frissen feltöltött videójában Edina.

Mozgás a szabadban

Napi hat-hét órát alszik, és jóval több szabadidővel gazdálkodhat, amire itthon nem volt lehetősége. Reggelenként, miután elviszi iskolába a gyerekeit, az útja mindig egy közeli parkba vezet, ahol sétálni és edzeni szokott – nagyjából egy órát. „Kisnyugdíjas üzemmód, változókor, ilyenkor már a hormonok tombolnak, nem úgy működik a szervezet, ezért is van szükség erre. Csak figyelembe kell venni, hogy már nem húszéves vagyok… És bár azt figyelem, mennyi lépést teszek meg egy nap, ez nemcsak a lépésekről, edzésről, fittségről szól, hanem legfőképpen arról, hogy kitisztítsam a gondolataimat. Konditerembe, edzőterembe zárt helyekre azért nem járok, mert nekem ez kell ahhoz, hogy befelé forduljak, gondolkodjak. Imádom a természetet, ilyenkor tudok igazán magamra fókuszálni. Ehhez nekem növények, állatok és természetes fény, D-vitamin kell. Úgyhogy nekem nagyon fontos ez a reggeli egy óra a szabadban. Kitisztítom a gondolataimat, innen indul a napom. És ­sokszor ilyenkor, séta közben találom ki azt is, mit főzzek, mi legyen az ebéd a családnak.”

Amitől sokan „hülyét kapnak”

Edina számára különösen fontos, hogy egy olyan országban, ahol majdnem minden nagyipari körülmények között készül, megőrizze férje, a gyerekei és a saját egészségét. Nincs könnyű dolga. Miranda és Matteo nagyon különbözőek. Amíg Matteo semmilyen amerikai ételt nem fogyaszt, addig Miranda él-hal az olajban sült ételekért, a pasztákért valamilyen paradicsomos vagy sajtos szósszal, szívesen reggelizik és ebédel az iskolában. Edina az egyensúlyt azzal tartja fenn, hogy mindennap főz. És főleg organikus termékeket vásárol. „Tudom, hogy sokan hülyét kapnak ettől, amikor kimondom. De nekem ez fontos, én odafigyelek. Itt vannak olyan gyümölcsök, zöldségek, amelyek vegyszermentesek, bátrabban megveszem őket. És a fűszereknél is nagyon fontos nekem, hogy ne legyen benne nehézfém. És nem kell külön bioboltokba, speciális boltokba menni, mert minden kapható a normál szupermarketekben. Ízlésesen, szépen vannak pakolva a dolgok, de nem az a lényeg, hogy fényesre legyen sikálva, hanem hogy egészségesebb legyen. Elég ránézni a tészta színére, tudom, hogy megvehetem-e. Szeretem a húsokat, de már a vegán ételeket is kipróbáltam, és finomak. Mivel nagyon érzékeny a kezem az átlagos mosogatószerekre, innen választok öblítőszert, mosóporokat is, és a vitaminosztályokon is órákig tudok nézelődni. Illetve a kókuszvíz is fontos. Vesekőre hajlamosaknak nagyon kell, és én ilyen vagyok. Naponta iszom, mert citrátot tartalmaz, ami segíthet megkötni a kalciumot a vizeletben, így nálam ez a megelőzés része” – meséli Edina.

Kiemelt kép: Itt van Amerika, Instagram

A Story friss számát keresse az újságosoknál!

Megjelent a Story tavaszi különszáma!

A Story Receptek és Rejtvény különszámát keresse az újságárusoknál!

Kövess minket az Instagramon is!