Hol van Petrovics-Mérei Andrea? Hiányzik a foci-vb-ről az M4 egyik ikonikus arca
Eddig elképzelhetetlen volt, hogy egy futball-világbajnokság során Petrovics-Mérei Andrea ne szerepeljen az M4 képernyőjén. Most azonban megtörtént. Egyelőre rejtély, hogy miért.
Petrovics-Mérei Andrea az M4 Sport egyik emblematikus arca. Hosszú évek óta a csatorna nagyszabásúi műsorainak háziasszonya. Világ- és Európa-bajnokságok, sorsdöntő mérkőzések alatt vezényelt stúdióbeszélgetéseket. Ennek tükrében több mint meglepő, hogy a jelenlegi, 2026-os futball-világbajnokság során nem találkozhatnak vele a nézők.
A story.hu az MTVA sajtóosztályánál érdeklődött, mi állhat a tapasztalt sportriporter távolmaradásának hátterében. Azonban kérdésünkre cikkünk megjelenéséig nem válaszoltak.
Telefonon értük utol Petrovics-Mérei Andreát, aki csupán annyit mondott, továbbra is dolgozik, többek között a Forma–1-es közvetítések során, ám többet nem kívánt mondani.
Berkesi Judit az egyetlen nő
A Mexikóban, Egyesült Államokban és Kanadában világbajnokságon 13 hazai tévés dolgozik. A helyszíni közvetítésekről Hajdú B. István, Varga Ákos és Ujvári Máté gondoskodnak.
Míg tízen – közülük csupán egyetlen nő van: Berkesi Judit – a magyarországi stúdióból követik az eseményeket a meghívott szakértőkkel.
Hogy a nagy rutinnal rendelkező Petrovics-Mérei Andrea miért nem került be a csapatba, az egyelőre rejtély.
Közmédiából az RTL-re
Ismeretes, a népszerű riporter igazi sportoló családból származik. Édesapja, Mérei László a magyar atlétikaválogatott korábbi szövetségi kapitánya.
Andrea 1996-ban a Magyar Televízióban kezdte pályafutását. Itthon egy atlétikai országos bajnokságot közvetített először, külföldről pedig az 1997-es athéni atlétikai világbajnokságról.
A kereskedelmi tévék indulásakor az RTL Klubhoz igazolt, ahol tíz évet töltött el, 2007-ben tért vissza a „királyi” adóhoz.
Öt gyermeket nevelnek a férjével
Magánéletében is van mire büszkének lennie. A női vízilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitányához, Petrovics Mátyáshoz ment másodszor férjhez.
Öt gyereket neveltek együtt: Andrea két lányt, férje két fiút hozott a házasságba, akik közül többen már kirepültek a családi fészekből. Közös gyermekük Bence azonban még csak 15 éves.