Keserű Balázs Az álommeló első szériájának megnyerése után lett országosan ismert Balogh Levente asszisztenseként. Zsenge kora ellenére, a helyenként kifejezetten idegtépő helyzetekkel járó pozícióban remekül megállta a helyét, amit a szülei szigorú neveltetésének tud be. „Tanár szülők gyerekekeként jöttem a világra, ez alapjaiban határozta meg az első 14 évemet. Karcagon mindenki tudta, ki az a kis Keserű. Ebből lett aztán egy megfelelési kényszer, hiszen a négyes már nem számított jó jegynek nálunk. De ez nem baj, mert talán azért is teljesítek jól nyomás alatt a mai napig: egy átlagos hétköznapnak élem meg, ha ott lebeg felettem a kard, és el kell dönteni, A vagy B” – meséli a Ki vagy te valójában című podcastban.
A szigorú nevelési elveket nemcsak a szülei alkalmazták, hanem a nagyszülei is. De a fiatalember ezt a legkevésbé sem bánja. „Apukám munka után szinte azonnal ment úszást oktatni, anyukámnak pedig rengeteg magánórája volt, ezért a legtöbb időt a nagyszüleimnél töltöttem. Iskola után addig nem állhattam fel az asztaltól, amíg nem volt kész a házim. Soha nem lázadtam a szabályok ellen, mert a papám megértette velem a kölcsönös tisztelet fontosságát, és azt, hogy amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra. Ezeket a normákat ő ültette belém, amiket ma már egyre kevesebben alkalmaznak” – véli Keserű Balázs.
Pedig szerinte ráférne a kortársai többségére. „Az alázat hiányzik sok emberből, mert úgy vannak vele friss diplomásként, hogy minimum nettó 500-600 ezer forintos fizetést, céges autót és mindennapos home office-t érdemelnek – fogalmazott sarkosan a fiatalember. Szerinte a tisztelet is hiánycikknek számít manapság. – Teljesen mindegy, a takarónővel vagy az ügyvezetővel beszélsz, ugyanúgy megkérdezed, milyen a napja, vagy hogy van. Ezek az apró dolgok, amelyeknek híján vagy, ha nem volt gyerekszobád.”
Kemelt kép: RTL