Hosszú évek kitartó próbálkozása végül meghozta gyümölcsét Tornóczky Anita és párja, Miklós számára. November végén ugyanis egy sikeres lombikprogram révén végre megszületett kisfiuk, Noel. A szülés azonban korántsem alakult zökkenőmentesen: „Amikor éjjel kettőkor elfolyt a magzatvíz, még semmilyen fájásom nem volt. Vártunk, de mondta az orvos, hogy muszáj indulni a kórházba, mert a burok, ami a babát védi, megrepedt. Körülbelül öt órát vajúdtam mindenféle eredmény nélkül” – számolt be a Blikk a nagy nap alakulásáról.
Az orvosok tanácstalanul álltak, hogy mi lehet a probléma forrása, ami miatt nem indul el rendesen a szülés, ezért jobbnak látták a mesterséges beavatkozást: „Már olyan fájásokat mért a gép, amivel tolni szoktak, nem volt finom. Mondta a nőgyógyászom, hogy szenvedtethetnek még két-három órát, de ebből nem lesz semmi. Valami akadályt képez, lépni kell. Betoltak a műtőbe, és ott derült ki, hogy annyira erős volt a hasfalam és a hasizmom, hogy gyakorlatilag fogva tartotta a gyereket.”
Ugyan kapott érzéstelenítőt, de figyelte az egész folyamatot, végignézte, hogy mit csinálnak vele, a látottakat pedig nem volt könnyű feldolgozni: „Hárman préselték ki a kisfiamat az izom alól, miközben deréktól érzéketlenül, a kezeimmel lekötözve feküdtem. Nagyon kiszolgáltatva éreztem magam, úgy éreztem, megfulladok. Nagyon kellemetlen volt, de persze bármit elvisel ilyenkor az ember, és tudtam, hogy az orvosom vigyáz ránk.”
Amikor viszont tudatták vele, hogy megvan a baba, nagyon megijedt, ugyanis a pici nem sírt fel. Az orvosok azonban megnyugtatták, hogy nincs oka az aggodalomra, csak még nem vágták el a köldökzsinórt. „Amikor hazamentünk a babával, akárcsak a kórházban, mindent együtt csináltunk a párommal. Az első napok nem voltak vészesek. Két napja lett jóval nehezebb, amióta Noel pocakja fájdogál, és sokat sír” – mesélte Anita.
Hozzátette azt is, hogy szerinte nagyon fontos, hogy a friss szülők együtt lássák el az újdonsült feladatokat, mert nemcsak a romantika és a kettesben töltött idő hiánya okozza sok párnál a kapcsolat romlását, hanem az is, hogy az anyák hajlamosak kisajátítani a teendőket, ezzel pedig kirekesztik a férfiakat. „A gyerek szülése után sem csak anyaként és apaként létezel, hanem férfiként és nőként. Ha az ember nem gondolja úgy, hogy erre szükség van, az baj. Szerintem ezért szokott tönkremenni sok kapcsolat, mert nem figyelnek erre. Sok nő ki is rekeszti a férfit a kezdeti gyerekezésből.”
Kiemelt kép: Schumy Csaba/fotocentral.hu