Napi friss

Itt az igazság a mulatós sztárok nevéről

Végre lehull a lepel, kiderül, honnan kapták nevüket a műfaj legnagyobb sztárjai.

Egy mulatós sztárnak vidám művésznév dukál. Nem lehet az egyszerűen csak Géza vagy Jenő. Kedvenceink is e szabály szerint választottak maguknak művésznevet. De honnan jött az ötlet, és mi áll a személyi igazolványukban?

Csocsesz – Kiss Attila

„Egy katonazenekarban játszottam, és a szünetekben mindig csocsóztunk a haverommal, aki egy nálam 40 centivel magasabb, jól megtermett harsonás volt. Ő lett az öreg Csocsesz, én meg a kis Csocsesz. Aztán ez a becenév rám is ragadt. Megmondom őszintén, lehet szeretni, nem szeretni ezt a nevet, de tudják, kiről van szó” – mesélte a Reggeliben a zenész, akitől a műsorvezető megkérdezte, hogy ő maga szereti-e a nevét. „Háát… inkább megszoktam” – hangzott a válasz.

Csocsesz az otthonában

Jolly – Tarcsi Zoltán

A becenév akkor ragadt rá, amikor a zeneiskola után egy belvárosi kaszinóban dolgozott krupiéként. „Sok embernek hoztam szerencsét, akik ruletten vagy játékgépen játszottak. A játékosok mindig megkérdeztek, melyik gépet javaslom, és az általában szerencsét is hozott nekik. Persze nem mindig jött be a tippem, és olykor nagy bukások is voltak, amiért szintén engem okoltak, de alapvetően mindig jól ráéreztem, hogy mikor, melyik gépen érdemes játszani. Így lettem Jolly Joker” – mesélte a Borsnak Jolly, aki egyébként kezdetben nem volt túlságosan oda ezért a becenévért.

Tarcsi Zoltán, művésznevén Jolly

A Jó LaciBetyár – Szijártó László

Katonaként lovas határőrként szolgált még Kiskunhalason. A rendszerváltás idején szerelt le, amikor elkezdődtek a Balatonnál a csikós show-k és lovas programok. „Már akkor mondtam, gyerekek, itt nem csikósok éltek! A Balaton-felvidéken betyárok bujkáltak. Itt nem gémes, hanem kerekes kutak működtek. Felvetettem, rukkoljunk ki mi is lovas előadással, de betyárparádénak nevezzük el!” – mesélte a zenész arról, hogy nem ok nélkül ragadt tehát rá a Laci betyár név, ami egybeírva régi magyar szó, ugyanúgy, mint a lacikonyha, lacipecsenye. A lacibetyár ­jelentése: szavahihetetlen tróger – tehát jókora sértés. Így lett ő egy pozitív jelzővel „a jó LaciBetyár”.

Laci betyár egy budai disznótoroson

Postás Józsi – Fraller József

Kézbesítőként dolgozott, mellette énekelt, de még nem Postás Józsiként. „2003-ban egy tapolcai barátom, az akkor már ismert Márió felhívott, és elújságolta: csinált egy stúdiót, volna-e kedvem felavatni. És volt. Készítettem egy demó lemezt. Majd egyszer csak menedzserek közbenjárásával eljutott ez Lagzi Lajcsihoz, aki meghívott a Dáridóba. És egy másik szálon pedig szintén a menedzsmentek segítségével, és egy jó imidzs kitalálásával lettem a munkahelyem után Postás Józsi.”

Postás Józs a Szuperbuli felvételén 2007-ben

Bunyós Pityu – Szikora István

Profi ökölvívó volt, majd szögre akasztotta a kesztyűit, de edzőként is sikeres volt. Ez idő tájt, mivel régóta zenélt, írt dalt, fedezte fel a szakma, és első lemezszerződésekor a menedzsere javasolta a Bunyós Pityu nevet.

Márió, a harmonikás – Bock Attila

„Gyermekkori becenevem a Márió, még az iskolában kaptam a társaimtól, de hogy miért, azt nem árulom el” – titkolózik a zenész, aki nevének második része imádott hangszerére utal.

Henna – Ádám Henrietta

Az énekesnő 2012-ben debütált a mulatós zene világában Hennaként, amely a keresztneve egyik változata.

Ők is két névre hallgatnak

A Matyi és a Hegedűs Mátyás Zoltán és Egervölgyi Krisztián nevei,

Sláger Tibó eredetileg Kiss Tibor,

Suzyt valójában ­Királyvári Zsuzsannának hívják,

Kis Grófo becsületes neve Grófo-Kozák László,

MC Hawer Koczka Géza, Tekknő ­pedig ­Benyó Miklós.

Kiemelt kép és fotók: Fülöp Dániel, Korponai Tamás, Nagy Zoltán, Olajos Piroska, Rákosi Péter/fotocentral.hu; Archív

A STORY LEGFRISSEBB SZÁMÁT KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!

Megjelent a Story téli különszáma!

A Story Horoszkóp különszáma kapható az újságárusoknál!

Kövess minket az Instagramon is!