Táncoljunk vagy ugráljunk
„Hallgassunk meg egy számot, amit szeretünk, és kezdjünk el táncolni rá. Ha ez nem megy, ugráljunk 10 percig terpeszben, a kart ritmusra a fej fölé emelgetve. Sokkal jobban fogjuk érezni magunkat.”
Koncentráljunk a jelenre
„Annyit rágódunk a múlton és aggódunk a jövő miatt, pedig az életünk itt és most zajlik. Ezért próbáljunk mindig az adott pillanatra koncentrálni, ne hagyjuk, hogy tönkretegye az, ami elmúlt, vagy még be sem következett. Csak a jelenben vagyunk képesek cselekedni, tegyük ezt.”
Tegyük le az okostelefont
Mindennap legyen legalább egy óra, amit teljesen kütyümentesen töltünk, a legjobb, ha elmegyünk egy nagyot sétálni lehetőleg fák közé – szigorúan a telefonunk nélkül. „Már két-három kilométer séta hihetetlenül felfrissíti az embert, és a gondolatai is kitisztulnak.”
Adjunk pihenőt az agynak
A színésznő régi híve és gyakorlója az elmélyült meditációnak. Kifejlesztett egy technikát, amivel sikerül öt percre kikapcsolnia az agyát. „A cél, hogy mindennap sikerüljön háromszor öt percre csendet teremteni az agyunkban. A meditáció csodálatos eszköz, fantasztikusan oldja a szorongást, és nem kell hozzá semmi, csak elhatározás, bárki bármikor elkezdheti.”
Vegyük sorba az örömöket
„Mielőtt lefekszünk, idézzünk fel három aznapi örömteli pillanatot. Mindegy, bármilyen icipici dolog is, ami boldogságot okozott, már érdemes hálát adni érte. Így tudatosan pozitívabbra hangolhatjuk a szemléletünket.”
Legyünk kedvesek másokhoz
Azonnal jobb kedvre hangol egy jó cselekedet vagy bármilyen apró kedvesség, amit másokért teszünk. „Nemcsak javítunk egy kicsit a világ jótett-egyenlegén, de a másik öröme visszasugárzik ránk. A régi bölcsesség tökéletesen igaz: adni jobb, mint kapni!”
Kiemelt kép: Profimedia