Bajor kiváló színész volt, ám csapnivaló üzletember. Úgy hírlik, a jó szíve miatt bukott bele vállalkozásába, a Kicsi Huszár étterem működtetésébe is: ingyen etette, itatta összes ismerősét. Ráadásul mindenkinek adott kölcsön, aki csak kért tőle, de soha senkin sem hajtotta be, mondván, „neki biztosan nagyobb szüksége van rá, mint nekem…”
Csala Zsuzsa – Hordta a homokzsákokat
A komika egész életében jó erőben volt. Bizonyíték erre az is, hogy 79 évesen több tíz kilós homokzsákokat rakodott a Duna-partján, amikor közeledett az árvíz. Napokon át, férfiakat megszégyenítő energiával tette a dolgát. Nemcsak imádott Duna-parti otthonát védte, hanem a szomszédokét is.
Karády Katalin – Lefizette a kivégzőosztagot
A legnagyobb sztárok egyike volt a II. világháború előtt, sok pénzt keresett, így összesen három ingatlant tartott fent a fővárosban. A világégés alatt zsidókat bújtatott a lakásaiban. Egy alkalommal ékszerekkel, arannyal lefizetve egy kivégzőosztagot, a Duna-parton egy csapatnyi gyerek életét mentette meg. Hazavitte, és a háború végéig gondozta őket.
Cipő – Őssejtbeültetésért énekelt
A Republic egykori énekese ott segített, ahol csak tudott. Egy kerekesszékes fiatalembernek például külön koncertet szervezett 2011-ben, hogy az külföldre utazhasson őssejtbeültetésre. „Jár egy esély az izomsorvadásos fiúnak” – fogalmazott akkor a sztár, amikor már ő is tudta, hogy neki sincs sok hátra.
Fónay Márta – Árvákra főzött
Szeretett enni, és szeretett főzni is. Nemcsak a kollégáit lepte meg rendszeresen finom ételeivel, hanem az otthona környékén élő szegényeket, árva gyerekeket is.
Zámbó Jimmy – Kórházakat támogatott
Sok pénze volt, amiből sokat adott a rászorulóknak. Mindig fontosnak érezte, hogy segítse az elesetteket, a gyerekeket és az öregeket, például több budapesti kórháznak utalt havi rendszerességgel nagyobb összegeket. Olyan is előfordult, hogy egy beteg kisfiú szülei levélben keresték meg, hogy segítsen a külföldi gyógykezelés költségeinek előteremtésében. Jimmy elolvasta a levelet, kocsiba ült, és vitte a pénzt, akkora összeget, hogy abból akkoriban egy kétszobás lakás is kijött volna. Természetesen az összeget nem kölcsönbe adta.
Komár László – Karácsonykor mindig dolgozott
Hatévesen értette meg, azért nincs szaloncukor a karácsonyfán, mert nem telik rá, olyan szegények. Egy év múlva kiállt a házuk elé, és eladta pár játékát, vehetett végre az anyukája szaloncukrot, a kisfiú pedig élete legszebb ünnepének örülhetett. Komárban ez olyan mély nyomokat hagyott, hogy befutott énekesként is minden karácsonykor dolgozott, és pénzt gyűjtött a rászorulóknak. „Nem szeretném, ha a világon akár egyetlen gyereknek is meg kellene tapasztalnia azt, amiben én felnőttem” – mondta egyszer.
Dajka Margit – A fronton énekelt
Félbeszakítva színészi karrierjét, a világháború alatt a fronton harcolók között élt, szórakoztatta a bakákat. „Csak mások érdekelnek. Magamat sosem féltettem. Mindenáron ki akartam menni a frontra, a katonák közé. Kórházban is játszottam. Haslövések, a repülősök szeme kiégve, karjuk, lábuk hiányzott… segíteni akartam” – mesélte erről az időszakról.
Kiemelt kép: Smagpictures