Mérai Kata mindig is hitt abban, hogy minden új helyzet új lehetőségeket tartogat a számunkra. „A pandémia elején kezdtem el önismerettel, coachinggal és kommunikációval foglalkozni, aztán fokozatosan a tanítás is megtalált – meséli. – Idővel egyre több növendékem lett: olyan fiatalokkal foglalkozom, akik komolyan a színház felé orientálódnak. Olyannyira elhivatottak, hogy idén nyáron a művészeti táborunkban önálló alkotói színházi közösséget is alapítottak. A MéTa Társulat első projektje a Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi című családi mesejáték az én rendezésemben, és büszkén mondhatom: létrehoztunk egy olyan gyerekelőadást, amely bárhol megállja a helyét.”
Mérai Kata emellett önismeretet és kommunikációt tanít egy magániskolában, valamint óraadó tanárként részt vesz egy főiskolai szintű színjátszóvezető képzésben. „Mostanra értem meg arra, hogy alkalmas legyek a tanításra. Ma már ki merem mondani, hogy igen, több mint harminc év tapasztalatával és tudásával a hátam mögött a saját szakmámban tartok ott, hogy bátran merjek tanítani. Sőt néhány év távlatából azt is kijelenthetem, hogy van is hozzá érzékem. Nagyon jól érzem magam a fiatalokkal. Iszonyatosan feltöltenek, imádom a vehemenciájukat, a világlátásukat, a végtelen nagy lelküket, a hisztijüket, a lelkesedésüket, a szélsőségeiket és a hitüket. Engem, bevallom, még a kamasz korosztály is végtelenül szórakoztat, valószínűleg azért is, mert a régi önmagamat látom bennük. A velük való kommunikáció segíti a saját tizenhat éves fiammal való kapcsolatomat is.”
Mindeközben Mérai Kata a tanítás mellett a színjátszást sem hanyagolja. „Kathy Zsolt kollégámmal októbertől újra játsszuk a közösen írt darabunkat, a Csőrike nem hal meg! című izgalmas kalandjátékot. És ha mindez még nem adna elég elfoglaltságot, tavaly előtt ismét visszaültem az iskolapadba: a Dunaújvárosi Egyetem kommunikáció és multimédia tudományok szakán tanulok levelező tagozaton. Igen, mindig új utakat keresek, mert a mai napig hajt a kíváncsiság.”
Kiemelt kép: TV2