„Szívem hercegnője” – A férje megható szavakkal vezette oltár elé a leendő királynőt
Az egész ország elolvadt, olyan szerelmi vallomásnak is beillő esküvői beszédet mondott annak idején a svéd koronahercegnő, Viktória újdonsült férje. Ennek már 16 éve, és a házaspár még mindig nagyon boldog, most ünnepelték az évfordulót.
2010 júniusában sokakat meglepett és a könnyekig meghatott az addig mindig nagyon visszafogott, inkább a háttérben maradó Daniel herceg érzelmes esküvői vallomása, amelyet aznap tett nagy nyilvánosság előtt, amikor feleségül vette a svéd király lányát, Viktóriát.
Szívem hercegnője! Ígérem, mindent megteszek, hogy ugyanilyen boldog maradj, mint amilyen most vagy
– mondta a svéd trón várományosát oltár elé vezető vadonatúj férj, aki élete szerelmeként és legbecsesebb kincseként beszélt újdonsült feleségéről a násznépnek. A megható pillanat azóta is a modern királyi románcok egyik legszebb momentuma.
Viktória hercegnő 30 szerelmes levelet írt meg előre a párjának
De Viktóriából sem hiányzik a romantika. Férje felidézte, hogy amikor egyszer a hercegnőnek egy hónapra el kellett utaznia Kínába, és emiatt hetekig nem látták egymást, egy ládikában 30 előre megírt szerelmes üzenetet hagyott otthon Danielnek – minden napra egyet.
Pedig amikor ez a tündérmesébe illő történet elkezdődött, még egyáltalán nem volt biztos a hepiend. A trónörökös hercegnő ugyanis nem egy kékvérűbe vagy arisztokratába, hanem egy egyszerű fitneszedzőbe szeretett bele.
Az akkor 25 éves Viktória a 2000-es évek elején találkozott először a teljesen civil Daniel Westlinggel, aki személyi edzőként dolgozott. Épp ezért kapcsolatukat eleinte sok gyanakvás és kritika övezte. Ám a szerelmesek kitartottak egymás mellett, és hét évvel később, 2009-ben bejelentették eljegyzésüket.
A házaspár szerelme 24 éve tart, és ma is boldogok együtt
Egy évre rá, 2010. június 19-én lettek férj-feleség, Stockholmban egy pazar esküvőn mondták ki a boldogító igent. A lagzin hangzott el az a beszéd, amely örökre bebetonozta Danielt a romantikus férjek panteonjában – és az akkor tett ígéretét a jelek szerint eddig maradéktalanul betartotta, hiszen Viktóriával immár 24 éve összetartoznak. Most ünnepelték a 16. házassági évfordulójukat, és minden jel szerint tényleg boldogan élnek.
Párkapcsolatukban mára igazi példaképpé váltak. Két gyerekük született: 2012-ben világra jött Estelle hercegnő, 2016-ban pedig az öccse, Oscar herceg. A bájos testvérpár nemcsak a svéd alattvalók kedvence, de a jövő szempontjából is kulcsszereplők: édesanyjuk után Estelle a második a trónöröklési sorban. A hercegi pár tudatosan óvja a magánéletét, és példás harmóniában nevelik gyermekeiket.
A svéd király több mint 50 éve van a trónon
Svédország jelenlegi uralkodója, XVI. Károly Gusztáv király 1973 óta, vagyis több mint 50 éve ül a trónon, őt követi majd egy napon a lánya, Viktória. Ha ez megtörténik, a koronahercegnő lesz évszázadok óta az ország első regnáló királynője – férje pedig minden bizonnyal ott áll majd mellette ugyanezzel az elkötelezett szeretettel, ahogyan azt az esküvőjük napján megfogadta.