Az amerikai bestsellerírónő, Candace Bushnell az Igaz mesék a szexről, a sikerről és a Szex és New Yorkról című előadásban nyíltan és sok humorral leplezte le a világszerte népszerű sorozat mögött álló valós történeteket. A Bestnek adott interjújában pedig kendőzetlen őszinteséggel mesél az ikonikus sorozatról, a Szex és New Yorkról, az életéről és önmagáról, vagyis Carrie Bradshaw-ról.
Kitalált egy alteregót
A most 66 éves írónő 19 évesen költözött a Connecticut állambeli Glastonburyből New Yorkba, hogy felépítse írói karrierjét. „Húsz dollárral a zsebemben vágtam neki az új életemnek, azzal az ambiciózus céllal, hogy Pulitzer-díjas író legyek. Az első években szabadúszó újságíróként próbáltam boldogulni, és közben minél több híres íróval kapcsolatba kerülni.
Az izgalmas és pezsgő New York-i élet, a klubok, köztük a legnépszerűbb Studio 54, tejesen beszippantottak.
Az első cikkemet 1979-ben is arról írtam, hogy hogyan viselkedjünk a diszkóban. A 80-as években számos női és divatmagazinban jelentek meg fotóim és írásaim nőkről, férfiakról, párkapcsolatokról, szexről és hatalomról. Az igazi áttörést a The New York Observer magazin hozta el, ahol 1993-tól saját rovatot kaptam, Sex and the City címmel.”
Hogy a szülei és a rokonai kevésbé botránkozzanak meg, hogy szexklubokról, édes hármasról ír, kitalált egy alteregót: így született meg Carrie Bradshaw.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Valóban létezik Mr. Big?
Az írónő a saját élményeiről és a barátai párkapcsolati tapasztalatairól számolt be a rovatában. Mindenki, akiről írt, tudta, hogy az élményei meg fognak jelenni az újság hasábjain, sőt ahogy egyre népszerűbb lett a rovat, egyre többen szerették volna megosztani vele a sztorijaikat.
„Valós, létező nőkről és férfiakról mintáztam a szereplőket, és szinte az összes barátnőmről írtam. Négy nőtípusba gyúrtam össze őket, és igen, létezik egy igazi Samantha is, aki mindent tud a férfiakról és a szexről. És annak ellenére, hogy róla mindent megírtam kendőzetlenül, még mindig a barátnőm!” – teszi hozzá nevetve Candace. És létezik Miranda, Charlotte, sőt Mr. Big is.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Minden sztori megtörtént, amiről írtam, csak néha kicsit jobb volt, vagy éppen rosszabb. Mr. Big karakterét Ron Galotti, a Vogue és a Vanity Fair akkori laptulajdonosa ihlette. Ő szintén az életem része volt, és kifejezetten örült, hogy írok a szerelmi kalandjainkról, imádta a karakterét, sőt tetszett neki az is, hogy Mr. Bignek neveztem el. Igaz, melyik férfi haragudna meg, ha így hívnák?” – mosolyog az írónő.
Siker és felelősség
1997-ben a cikkeiből kiadtak egy könyvet, egy évvel később pedig útjára indult a népszerű Szex és New York című sorozat. „Nem számítottam ekkora sikerre.
Már az is meglepett, hogy a rovatomban megjelenő cikkeket az olvasók faxon küldik tovább a barátaiknak.
Az, hogy a sorozat után még két mozifilm és egy újabb sorozat jelenik meg, tényleg nagy meglepetés. De azt mégsem mondhatom, hogy gyökeresen megváltoztatta az életemet, a karrieremet. Azóta is írok, már tíz könyvem jelent meg, amelyek mindegyike a bestsellerlisták elejére is került. És még nem kaptam Pulitzer-díjat, de most kezdődnek csak a bónuszéveim” – teszi hozzá az írónő.

Sok nő életét azonban megváltoztatta a Szex és New York. „Rengeteg visszajelzést kaptam nőktől, hogy milyen inspirálóan hatott rájuk a négy barátnő története, hogy másképpen élik az életüket és kezelik a párkapcsolatukat. Így egyfajta felelősséget is éreztem irántuk, fontos volt, hogy mit mondok, milyen üzenetet adok át nekik. Mindig hangsúlyoztam, hogy minden nő legyen erős, független, magabiztos, és ami a legfontosabb, hogy a férfiak jönnek-mennek, de a barátnők egy életre velünk maradnak.”
Mi lenne ma?
„A világ sokat változott azóta, ha ma írnám meg a történeteket, Carrie biztosan influenszer lenne, hasonlóan az Emily Párizsban című sorozat főszereplőjéhez. És biztos vagyok benne, hogy társkereső app-okon vagy a közösségi médián keresztül ismerkedne.”
Kiemelt kép és fotók: Olajos Piroska/fotocentral.hu