Hazai sztár

Csonka András ezért „találta ott magát egyszer csak a semmiből” a Família Kft.-ben

A színész elmeséli, neki hogyan sikerült az álmait valóra váltania.

A Stanford Egyetem kutatói szerint elménknek csupán két százalékát használjuk, ám ezt az arányt javíthatjuk az agykontroll segítségével. A módszert José Silva fejlesztette ki: a könnyen elsajátítható önfejlesztő technika lehetővé teszi, hogy ennél nagyobb mértékben használjuk ki a lehetőségeinket.

Harminc éve az elsők között sajátította el a módszert

Csonka András színész, műsorvezető a 90-es évek elején, a legelsők között tanulta meg a Silva-féle agykontrolltechnikát. „Világéletemben érdekeltek az újdonságok, és nyitott voltam a spirituális dolgokra. Hiszem, hogy ha valamit nagyon akarunk, akkor elérjük azt, vagyis hiszek a gondolat teremtő erejében” – kezdi András. Egy ismerőse mesélt annak idején Bandinak az agykontrollról, és az első pillanattól lenyűgözte ez a technika, ezért elvégezte Domján László tanfolyamát. A színészt foglalkoztatta, hogyan tudja a gondolatait pozitív irányba terelni, és a kurzus után nem tétlenkedett, ki is próbálta.

Mindennap arra gondolt, hogy szerepelni fog a sorozatban

„Akkoriban indult a Família Kft., és bár már kiválasztották a szereplőket, megvolt a próbaadás, a szereplők fotózása, bemutatása, én mégis nagyon be akartam kerülni. A Szomszédok sikere óta tudtuk, hogy egy ilyen munka hatalmas lehetőség lehet. Ezért elkezdtem a korábban tanult technikát alkalmazni. Mindennap a sorozatra gondoltam, átéltem, hogy benne vagyok a stábban. És egyszer csak a semmiből ott találtam magam a Família Kft.-ben. Felkértek a szerepre, mert elhittem, hogy képes vagyok rá, és nekem is van helyem ebben a sorozatban. Legalábbis nekem megnyugtató arra gondolni, hogy ezért történt minden úgy, ahogy. Tény, hogy a pozitív gondolatokkal fel tudjuk építeni magunkat, míg a negatív gondolatok képesek minket lerombolni, és az egészségi állapotunkra is hatást gyakorolnak. A hit, sőt továbbmegyek, az önmagunkba vetett hit, a  relaxáció csodákra képes, érdemes kipróbálni” – meséli a színész.

A Família Kft.-ben Esztergályos Cecíliával (Fotó: Story-Best Archívum/fotocentral.hu)

Fejleszthetjük vele a memóriát, segít a tanulásban

Bandi szerint az agykontroll módszer mellett szól az is, hogy ezzel nem lehet ártani senkinek, nem tudjuk más sorsát befolyásolni a gondolatainkkal, csak a saját életünket tehetjük jobbá vele. „Még egy plusz érv mellette, hogy fejleszthetjük vele a memóriánkat. Én képekben rögzítek mindent, a szövegeket is úgy tanulom, és ebben sokat segít ez a technika. Persze csak úgy van ennek is értelme, ha életformaként tekintünk rá. Amikor elvégeztem a tanfolyamot, és alkalmazni is kezdtem a tanultakat, éreztem magamon a változást. Aztán évekig nem használtam, de amikor rossz passzban voltam, újra ehhez folyamodtam, ismét elmentem Domjánék tanfolyamára. Manapság automatikusan alkalmazom azokban a helyzetekben, amikor szükségem van rá, kiegészítve az azóta egy pszichológustól megtanult autogén tréninggel. Ez utóbbi egyfajta lazító technika, amivel a test olyan szerveit, izmait lazíthatom el, amit másképpen lehetetlen. Reggel autogén tréninget tartok, este tíz percet agykontrollozom” – avat be a titkaiba András.

Kiemelt kép: Schumy Csaba/fotocentral.hu

A STORY LEGFRISSEBB SZÁMÁT KERESSE AZ ÚJSÁGÁRUSOKNÁL!

Megjelent a Story rejtvény különszáma!

Kövess minket az Instagramon is!