Főleg tavasztól őszig van ez így, amikor a természet minden rezdülését testközelből, a virágai mellett ücsörögve szemlélheti. „Nálam lehet fűre lépni, főleg, mert mindig voltak kutyáim” – jegyzi meg viccesen a legendás tévés, miközben a kertjébe invitál minket, ahol egykori kollégái is szívesen időznek, például Kudlik Júlia, Bay Éva, Kertész Zsuzsa és Endrei Judit is, amikor Mohai Gábor nosztalgiatalálkozóra invitálja őket. Az álomotthon, amelyre mindig is vágyott, csak a véletlenen és egy elejtett poénos megjegyzésen múlt. „Egy barátnőmet, aki Solymáron lakott, mentem meglocsolni húsvétkor, amikor arra kért, menjünk át Vera barátnőjéhez is – meséli. – Benéztem a kertkapun, gyönyörű ősfák voltak benne. Miután beengedett minket, viccesen megkérdeztem tőle: ’Vera, nem cserélsz velem?’ Ő azt válaszolta, ’de igen, de csak veled cserélek.’ Nem vettem komolyan, aztán decemberben felhívott telefonon, és megkérdezte, mi lesz a cserével. Már másnap elindítottam a folyamatot. Akkoriban a Várban laktam, így ő költözött oda.” Azóta eltelt harminc év. Otthona minden négyzetméteréhez emlékek fűződnek, ezek töltik meg élettel az egyébként is szemet gyönyörködtető antik berendezéseket.
„Nemrég újíttattam fel a régi kutat. Van benne víz, de nem használom, díszként áll az udvaron.”
Fotó megosztása:
„Sok cseresznyém lett volna, de a madarakkal osztoztam rajta, és mire beérett, nekem alig pár szem jutott.”
Fotó megosztása:
„Még édesanyáméktól örököltem a bőrfoteleket, de már ők is örökölték őket. Húsz éve áthúzattam rajtuk a kárpitot. Nagyon kényelmesek.”
Fotó megosztása:
„Ennek a fotelnek könyvespolc mintájú a huzata. Azonnal megvettem, amikor megláttam. Olyan, mintha a könyvespolc folytatása lenne.”
Fotó megosztása:
„Ez az asztal a plafonra van felfüggesztve. Erős lánc tartja, és egyébként lámpaként is funkcionál.”bor rádiós és televíziós műsorvezető, bemondó otthona, kertje, Image: 884795098, Fotó: Olajos Piroska
Fotó megosztása:
„Ezt a sarkot az őseimnek rendeztem be. Ha az életben már nem is, így naponta láthatom őket. A falon látható például a nagyapám esküvői képe is 1918-ból.”
Fotó megosztása:
Gábornak a néhai jótékonykodó milliomos asszonyról, Spéter Erzsébetről is van története. „Egyszer egy ismerőssel meglátogattuk a kórházban, és a hölgynél meglátott egy Petőfi-kötetet, elkérte. Később a Petőfi-összest elvittem hozzá, és a következő hónapok alatt minden verset felolvastam neki. A turbánjából kimaradt anyaggal húzatta be, amikor visszaadta.”
Fotó megosztása:
Kiemelt képek és fotók: Olajos Piroska/fotocentral.hu