A társtalálás legnagyobb ellensége az internet, véli Kánya Kata, aki már 30 éve, hogy társkereső irodát vezet. De nem ez az egyetlen nehézség, amivel szembe kell néznie a szingliknek. „Én még ilyen káros dolgot, mint az önsegítő könyvek, nem láttam. (…) látom, ha kijött egy bestseller, mondjuk a borderline-ról, mindenki exe borderline volt. Ma pedig két dolog van: akinek nincs gyerekkori traumája, az hátrányos helyzetűnek számít, de ez semmire másra nem jó, mint önbecsapásra. A másik, hogy mindenkinek az exe nárcisztikus, hát én még ilyet az életemben nem láttam! Gyűlik bennem a harag. De most már kitaláltam egy nagyon jó kérdést, és megkérdezem, hogy ezt hol diagnosztizálták?” – ecsetelte Kánya Kata a FutureTalks műsorában.
A színész-műsorvezető hozzátette, valóban soha nem voltak olyan rossz állapotban az emberek, mint ma, és sokkal kevesebb a lehetőségük is, mert az internet felfalt mindent. Ugyanakkor Kata abban hisz, hogy befektetett munka nélkül az önsegítő könyvek, önismereti kurzusok semmit nem érnek. „Csak személyes tanácsadás van, ez nem generál dolog. Ha valaki eljön hozzám – és az egy felelősség –, nekem el kell dönteni, hogy tudok-e neki segíteni, vagy magasabb szintre van szükség” – véli.
Kánya Kata nem győzi hangsúlyozni a megfelelő szakemberek szerepét, mert mint mondja, egy könyv nem fog kiszólni senki felé, kell a visszacsatolás. „Ez nem olyan, mint a káposztás cvekedli receptje, hogy ha mindenki ugyanazt csinálja, akkor kijön belőle a végén a káposztás cvekedli! Mindenki más. Ha nincs kiszálazva, hogy mi az ő problémája, akkor abból nem lesz előrehaladás” – húzta alá Kánya Kata.
Kiemelt kép: Schumy Csaba/fotocentral.hu