Wossala Rozina híres arról, hogy humorral és iróniával fűszerezve éli az életet. Humorérzékéről nemrég is tanúságot tett, amikor édesapja Wossala György 85. születésnapjának ünnepléséről mesélt. Természetesen a jeles alkalomra különleges étel is dukál. Rozina pedig igazán kitett magáért ugyanis füstölt marhaszegyet vagyis brisketet készített, aminek elkészítési módja igazán különös, merthogy 24 órán keresztül készül. „Apukámnak ez a borsos kérgű füstölt hús a kedvenc étele. Ezt az egy napot ritkán vállalom be, de édesapám születésnapja egy ilyen alkalom volt” – mesélte a #Bochkor legutóbbi adásában.

Új-Zélandon is van egy testvére?
A vacsora bizonyára remekül sikerült. Egyébként Rozina édesapja egy élő legenda a családban, a gyerekei rajonganak érte, még akkor is, ha korábban bevallottan „rocksztár” életmódot élt. „Én csak az Öreg Magvetőként szoktam rá hivatkozni” – nevette el magát Rozina, utalva testvérei számára. „A mai napig viták vannak a családban a gyerekek számát illetően. Pont legutóbb mondta az öcsém, hogy szerinte Új-Zélandon van egy testvérünk. Tudomásom szerint Amerikában is van. A fater szeret lebegtetni ezzel kapcsolatban. Hivatalosan öten vagyunk testvérek, de biztosan többen vagyunk. Szeretnénk felkutatni a családunk elágazásait, pénzt és energiát sem sajnálnánk rá. Úgyhogy, ha bárki tud ebben segíteni, szóljon…” – tette hozzá Rozina.
A papa új szenvedélye
A sokszoros magyar bajnok, veterán világbajnok, kétszeres Európa-bajnok, olimpikon vitorlázó Wossala György nemrég egy napilapban arról mesélt, hogy a Balatonon él. „Budapesten már nincs lakásom, semmi sem köt a fővároshoz. Az üzleti életből is teljesen kiszálltam, élem a 85 éves nyugdíjasok életét. Van egy új szenvedélyem is: márciustól novemberig mindennap elmegyek kajakozni. Ez tart szinten, meg a vitorlázás… Az emberek talán Rozina lányomat ismerik a legjobban, az ő munkásságára nagyon büszke vagyok. Miként az is jó érzéssel tölt el, hogy most, amikor 85 éves leszek, összejön a teljes család. A mi esetünkben ez sem mindennapos dolog. Rozina lányomnál lesz az ünnepi vacsora.”
Kiemelt kép: RTL




