Már sikeres színésznő volt Szegeden, amikor egy cirkuszi előadás után megismerte Alfredo Uferinit, egy olasz artistafamília fiatal és jóképű tehetségét. Beleszeretett, összeházasodtak, mégsem követte férjét és családját egy amerikai turnéra, inkább szakított vele. Kiss Manyi később azt mondta, jól tette, mert a 30-as években felfedezte a film, és ennek köszönhetően óriási sztár lett belőle. Ezekben az időkben talált rá újra a szerelem a nála tíz évvel fiatalabb Károlyi István gróf személyében. Az arisztokrata anya azonban rangon alulinak tartotta a színésznőt, ezért ellenezte a kapcsolatukat. Az évekig tartó titkos románcnak egy ázsiai utazás vetett véget. Miközben a gróf az Indiába tartó hajóra szállt, Manyika a búcsúzáskor – belátva a viszonyuk értelmetlenségét – szakított vele. Károlyi végül mást vett el, de még a házasságkötés után is tartották a kapcsolatot… Manyika a haláláig őrizte a gróf hozzá írt leveleit, illetve a forró légyottok emlékeit.
Vidéki lány maradt
Egy romániai kis faluban, Magyarlónán nevelkedett. A vidéki életformához még sztárként is ragaszkodott: Árnyas úti villája kertjében kutyákat, macskákat, kecskéket és tyúkokat tartott, zöldséget és gyümölcsöt termesztett.
A színésznő a világégés alatt a fronton szórakoztatta a katonákat, itt ismerte meg Bakonyi Jánost, becenevén Mukit. Amikor a háború véget ért, a csontsovány katona megjelent Manyikánál, ő meg a karjaiba vetette magát. A színésznő nem akarta, hogy kitudódjon Muki kiléte, ráadásul akkor még el sem vált Uferinitől, ezért a férfi Nyúl úr néven járt hozzá amolyan mindenesként – ő volt az inas, a kertész, a sofőr. Nyitott kapcsolatban éltek, Nyúl úr nem dolgozott, leginkább Manyikán élősködött, de ez őt nem zavarta. Megtehette, sztár volt, de hogy boldog volt-e? Nem, a Károlyi miatt érzett szerelmi csalódás miatt inni kezdett. Végül megtudta, hogy rákos. A halálos ágyához mégis rendelt egy papot, és örök hűséget fogadott Nyúl úrnak. Manyika 1971-ben hunyt el, a férje egy évre rá követte.
Kiemelt kép: Fortepan/Kotnyek Antal