Hatvan fölött is tele van energiával, most épp színházcsinálóként alkot nagyot szülővárosában, Málagában. Antonio Banderasról gyűjtöttünk össze érdekességéket.
Majdnem focista lett
A 64 éves Banderas az andalúziai Málagában egy rendőrtiszt és egy középiskolai tanárnő fiaként cseperedett az öccsével, Franciscóval. Sokáig profi futballkarrierre készült, álmainak egy lábtörés vetett véget 15 éves korában. Ugyanebben az évben viszont bekerült egy iskolai musicalelőadásba: a Jézus Krisztus szupersztárt adták elő, az előadással a környező iskolákat is bejárták. A foci helyett máris megvolt az új szerelem!
Madonna nem kapta meg
A 90-es évek első felében robbant be Hollywoodba: bár először egyáltalán nem tudott angolul, pár év alatt a csúcsra repítette A mambó királyai, a Philadelphia, az Interjú a vámpírral és a Desperado. Az ismertségén azonban még mindezek előtt óriásit dobott egy meglepő plátói szerelem: 1991-ben Madonna még a dokumentumfilmjébe is belerakta, mennyire odavan a spanyol szépfiúért – de hiába ostromolta.
A nős Banderas hűséges maradt első feleségéhez, Ana Lezához, így Madonnának be kellett érnie egy közös filmmel, az Evitával. A sors fintora, hogy szinte azzal egy időben Banderas mégis elhagyta a feleségét, csak egy másik amerikai nőért: Melanie Griffithért.
Divattervezést tanult
A színész mindig is szerette új dolgokban kipróbálni magát, magától tanult meg például zongorázni, amikor egy sérülés miatt hónapokig nem tudott dolgozni. Tíz éve pedig, miután a tengerentúlról visszatért Európába, „vén fejjel” újra iskolába kezdett járni: divattervezést tanult egy londoni művészeti egyetemen.
„Hogy miért? Mindig is érdekelt, és szeretek új dolgokat megtanulni”
– árulta el. A borászkodásba is ezért vágott bele még korábban.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Tíz éve él boldog szerelemben
Holland párjával, a befektetési tanácsadó Nicole Kimpellel immár bő egy évtizede együtt vannak, bár máig nem házasodtak össze. Annak idején a 2014-es cannes-i filmfesztiválon találkoztak, amikor Banderas még Melanie Griffith férje volt, de a házasságuk addigra megromlott – azelőtt ők is tíz évig voltak együtt. Nicole-lal közös gyerekük nincs, de Banderas nagyon közel áll egy szem lányához, a Melanie-tól született 28 éves Stellához, aki épp férjhez menni készül. A filmsztár pedig már alig várja az első unoka érkezését!

Hazahúzták a gyökerei
A Melanie-tól történt válása óta, már tíz éve újra a szülőhazájában, Spanyolországban él, méghozzá gyerekkora városában, Málagában. Itt megint nagy fába vágta a fejszéjé.
Öt éve megalapította a saját színházi társulatát, és a tetejébe létrehozta a Teatro del Soho CaixaBank névre keresztelt művészeti intézményt – itt az előadásokon túl kiállítások vannak, de képzéseket is tartanak különböző előadóművészeti ágakban. Ráadásul színházi rendezőként is bemutatkozott: a legutóbb a Gypsy című musicalt rendezte meg.
Kiemelt kép és fotó: Getty Images