Bombera Kriszta: „Régóta kerülöm azokat, akik 2010 után a TV2-nél dolgoztak a hírműsorokban”
Bombera Kriszta szerint egy szakma alapszabályait felrúgni elfogadhatatlan, de egy újságírónál egyenesen bűn. A tévés ezért kerüli azokat, akik 2010 után a TV2 hírműsoraiban dolgoztak.
Bizonyára kevesen hinnék Bombera Krisztináról, hogy annak idején pusztán a barátai miatt választotta a média szakot az egyetemen. Nem sokkal később azonban visszafordíthatatlanul beleszeretett az újságírásba. „Azt hiszem, a hírműfaj közszolgálati aspektusa miatt. A 90-es évek végén olyan újságírók kezdték a kereskedelmi tévék hírműfajait megteremteni, akik a klasszikus újságírói elvek mentén dolgoztak, de újszerűen, érdekesen szólították meg a nézőket. Afféle korabeli hírinfluenszerek akartunk lenni – mosolyodik el. – Remek mentoraim voltak: Kert Attila, Bárdos András, Sváby András és mások. Igaz, mindegyik ’halálra dolgoztatott’ fiatal riporterként, de a mai napig felhívhatom őket, ha bármi kérdésem van.”
Bombera Kriszta a TV2-ről
A „nagyok” által lefektetett alapok megágyaztak egy olyan pályafutásnak, amire Bombera Kriszta büszke lehet. Egykori TV2-s kollégái közül sokakkal máig nagyon jóban van, például Jaksity Katával vagy Kert Attilával, de voltak, akiktől eltávolodott.
Minket széttépett a politika. Régóta kerülöm azokat, akik 2010 után a TV2-nél dolgoztak a hírműsorokban. Egy szakma alapszabályait megszegni mindenhol elfogadhatatlan... De van, ahol egyenesen bűn! Például az orvosoknál vagy az újságíróknálű
– mondta határozottan Bombera Krisztina.