Napi friss

Hevér Gábor mindent kitereget Eszenyi Enikő bocsánatkérése után: „Férfiak is elsírták magukat”

Hevér Gábor kitálalt Eszenyi Enikőről Fotocentral
Hevér Gábor kitálalt Eszenyi Enikőről

Hevér Gábor állítja, nemcsak verbális hanem fizikai atrocitások is történtek, és egyes esetekben még férfiak is elsírták magukat...

A Heti Hetesben a könnyed témák mellett olykor nagyon komoly hírek is előkerülnek, amiket nem is lehet humorral kommentálni. Az egyik ilyen hír Eszenyi Enikő közelmúltbeli bocsánatkérése volt, amiről a story.hu is beszámolt. Ahogy arról is, hogy már több művész véleményt nyilvánított az üggyel kapcsolatban, köztük Lengyel Tamás is.

Hevér Gábor: „Fizikai problémák is történtek”

A Heti Hetes egyik szereplője a legutóbbi adásban éppen Hevér Gábor volt, aki annak idején érintett volt az Eszenyi személye körül kialakult botrányban.

„Ugye benne voltam abban a 15 emberben, akik az első nyílt levelet megírtuk, ami kirobbantotta ezt az egészet. Valahol megtörtént a bocsánatkérés, nagyon sokan írják, hogy egy kicsit talán későn, amivel én is egyetértek. Meg azzal is, hogy furcsa a körülmény, hogy éppen most, amikor egy egzisztenciális probléma vetődött fel. És valószínű a kormányváltás miatt olyan támogatások sem érkeznek már ebbe a körbe, mert ugye az Enikő azt hiszem, hogy Csengeren csinál ilyen egyhetes kurzusokat, amire pár évvel ezelőtt 300 milliót utaltak ki egy 5000-es lélekszámú kis falunak. (...) Lett egy olyan eredménye ennek, hogy a Vígszínház társulatának tagjai nem csak színészek, hanem mindenki, aki ott bent dolgozott, 70 ember elment a fővároshoz. A fővárosnál volt egy bizottság, aki meghallgatta ezeket a sérelmeket. A bizottság sajnos inkompetens bizottság volt, mert a Vígszínház felügyelőbizottságának tagjai voltak benne, és nem pedig olyan emberek, akik ilyen esetekkel foglalkozhattak volna. Ezt a 70 embert meghallgatták, jegyzőkönyvek készültek, és arra való hivatkozással, hogy a jegyzőkönyvben szereplők anonimitást kértek – erről kiderült később, hogy ez nem volt igaz, nem kértek anonimitást – nem hozták nyilvánosságra a vizsgálatot, és a bizottság befejezte a munkát. De az nem lett kimondva, hogy ezeknek az embereknek igazuk van-e vagy nincs igazuk. És nagyon sok olyan ember volt benne, komolyan, akik iszonyatosan komoly traumaként élték meg ezeket az időszakokat, és ezeket az eseteket, amik megtörténtek velük.

Én is alá tudom támasztani, nem csak verbális, hanem fizikai problémák is történtek, és soha semmikor nem kaptak megnyugtató választ, hogy amit mi mondtunk, igaz, és ennek legyen valami következménye”

– magyarázta Hevér, aki hozzátette, semmilyen politikai indíttatása nem volt a szerepvállalásuknak, vagy az egész ügynek.

„Megfordult bennem a borjú”

„Mi 15-en írtuk ezt a levelet, egyébként ez úgy történt és azért mondom el, hogy világos legyen, hogy akik kicsit 'kisebbek' voltak, adtak egy interjút arról, hogy milyennek gondolták Eszenyi Enikőt. És Enikő meghazudtolta ezeket az embereket. És akkor megfordult bennem a borjú, tényleg ez történt. Akkor azt mondtam, hogy veszem a telefonomat és fölhívok egy újságírót, tudtam is, hogy kit kell fölhívnom, mert szeretnék erről beszélni. 15 perc múlva csörgött a telefonom, összeálltak már 14-en, mert ők is olvasták ezt a cikket, hogy hajlandó lennék-e beleszállni ennek a levélnek az írásába. A levelet fél óra alatt fogalmaztuk meg. Ugyanezt gondoltuk, hogy az már végképp nem lehet, hogy meg legyenek hazudtolva ezek az emberek. Soha senki nem keresett meg bennünket semmilyen politikai szempontból.”

Eszenyi Enikő jövőre elvileg a József Attila Színházban is rendezni fog Fotocentral / Olajos Piroska
Eszenyi Enikő jövőre elvileg a József Attila Színházban is rendezni fog

Férfiak is sírtak Eszenyi miatt

Hevér azt is elmondta, a bántalmazások különbözően hatottak a Vígszínház dolgozóira, de akadtak, akiknek az idegrendszere nem bírta a megterhelést.

Eközül a 70 ember közül, sőt a 15 aláíró közül akadtak, és férfiak is voltak köztük, akik amikor ez az ügy előjött, akkor elsírták magukat

– mondta a színész.