Napi friss

Kitálalt a forgatókönyvíró: ezért hagyta ott a Hunyadit

Kétségtelen, hogy óriásit szólt a Hunyadi című sorozat, ám nem mindenki számára volt élvezetes a produkcióban dolgozni. Ruttkay Zsófia forgatókönyvíró elárulta, miért szállt ki.

A tavalyi év egyik legnagyobb durranása volt a Hunyadi című sorozat, amit a TV2-n láthattak a nézők. A főszerepet játszó Kádár L. Gellért országosan ismert sztár lett, de a sorozat többi szereplőjét is óriási médiafigyelem övezte. Ám nem mindenki őriz pozitív emlékeket a gigaprodukcióról. Ruttkay Zsófia forgatókönyvíró menet közben, 2020-ban szállt ki a sorozatból. Nemrég azt is elárulta, hogy miért döntött így. „Kicsit becsapva éreztem magam már az elejétől kezdve. Amikor Robert Lantos megkeresett személyesen, hogy vegyek részt a sorozatban, akkor ezt nagyon nagy dolognak tartottam. Felnéztem Robertre, és azt gondoltam, ebből valami nagyon jó lesz” – magyarázta a forgatókönyvíró a Telex podcastjában.

Mint Ruttkay Zsófia elmondta, kezdetben még úgy volt, a sorozat valamelyik streaming-csatornára készül. Teltek a hónapok, amikor kiderült, szó sincs erről. A stábhoz aztán az is visszajutott, egy-két miniszternek mennyire tetszik a forgatókönyv…

Egy idő után konkrét kérések is érkeztek az alkotókhoz. Például, hogy a szereplők imádkozzanak minden csata előtt. Máskor azt kérték, épüljenek templomok. A forgatókönyvíró egy idő után rájött: ez nem neki való munka, és kiszállt.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Telex After (@telexafter) által megosztott bejegyzés

Mikor jön a Hunyadi folytatása?

Miután a Hunyadi lement a TV2-n, később hódító útjára indult. Végül felkerült a Netflix kínálatára, de bemutatták külföldön is: Ausztriában és Szlovéniában is vetítették.

Mivel a hazai tévénézők imádták a produkciót, és a folytatást követelték, a készítők, úgy tudni, már dolgoznak a folytatáson. A sorozat következő évadának főszereplője az eddigi információk szerint Hunyadi Mátyás lenne.

Hogy ebből lesz-e valami, és ha igen, mikor, az a jövő zenéje. A Hunyadi is hosszú éveken át készült. Ráadásul nem volt két fillér. Sajtóhírek szerint a sorozatot 20 milliárd forintból forgatták, a díszbemutatóra pedig 73 millió forintot költöttek.

Kiemelt kép: TV2

Címkék:

A Story friss számát keresse az újságosoknál!

Megjelent a Story tavaszi különszáma!

A Story Receptek és Rejtvény különszámát keresse az újságárusoknál!

Kövess minket az Instagramon is!