Új műsort indított Pataki Zita az RTL-en; a Néma tünetek első részében a meddőségről, az endometriózisról esett szó. A műsorba Vajna Timi is becsatlakozott, igaz csak virtuálisan, hogy elmesélje, milyen küzdelmeken kellett átmennie ahhoz, hogy édesanyává váljon.
Egy amerikai orvos ajánlotta neki a béranyaságot, mint lehetőséget
Pár hónapja derült ki, hogy Andy Vajna özvegyének béranya segítségével kisfia született, illetve az is, hogy időközben sikerült teherbe esnie. Azt már a műsorban mondta el, hogy összesen tizenöt lombikon esett át. „Az első beültetés nem sikerült, majd az azt követő sem, és ekkor mondta az orvos, hogy ne próbálkozzunk, mert az egészségem teljesen tönkremegy” – mondta Timi, hozzátéve, hogy ekkor ajánlották neki a béranyaságot, mint lehetőséget.

Nincs könnyű terhessége
Timi arról is beszélt, hogy a béranya, aki kihordta a kisfiát, egy nála jóval fiatalabb nő, ennek köszönhetően jobban is viselte a terhességét. „Kérdeztem tőle, hogy megviseli-e ez a sok hormon? Azt válaszolta, hogy ’Dehogyis! Nem híztam, nem is vizesedem!’. Én viszont igen… – jegyezte meg nevetve. – Nekem nehéz, gyulladásaim is vannak, oda kell figyelnem.”
Nem érezte magát nőnek
Noha boldogabb aligha lehetne, hogy a férjével, Ráthonyi Zoltánnal hamarosan megszületik a második gyermekük, azt nem tagadta, a rengeteg lombik, és az azokkal járó megpróbáltatások kikezdték a kapcsolatukat.
„Párterápiára kellett mennünk… – folytatta az édesanya. – Egymást hibáztattuk vagy az orvost. Vagy én hibáztattam a férjem, mondván, hogy biztos ’veled van a baj’, vagy magamat, aztán ő engem. Közben nem éreztem magam eléggé nőnek ahhoz, hogy anyaként tekintsen rám, ami borzasztó érzés volt. Aztán őt nagyon megviselte a koránkelés, meg hogy be van osztva, mikor lehet ’együtt lenni’, mikor nem. Meg hogy rohanni kell a kórházba, mert megint vérvétel van. Lelkileg támogatott, és ott volt, de nagyon nehéz volt neki is ezt megélnie.”
Kiemelt kép és fotó: Schumy Csaba, Birton Szabolcs