A Hunyadi soha nem látott siker a magyar televíziózás történetében. A grandiózus sorozat hétről hétre vezeti a nézettségi listát. A TV2 Tények Pluszban különleges felvételeket mutattak abból az időből, amikor a sorozat főszereplői a cannes-i filmfesztiválon jártak. Többen beszéltek arról, milyen nehézségekkel szembesültek a forgatások alatt. Köztük Fekete Ernő is, aki Cillei Ulrikot formálja meg a történetben.
„A legnagyobb nehézség talán a hajnalban kelés volt, amit én nehezen bírtam, főleg színházi színészként, aki tízre jár próbálni és este tizenegyig dolgozik – mondja a művész, aki már évtizedek óta a fővárosi Katona József Színház társulatának tagja. – Forgatáson néha négykor kell kelni, és ötkor már egy sminkbuszban kell ülni. Ez például néha megviselt. Lovagolni és vívni az én szerepemnek nem kellett, csak sátrakban és különböző palotákban kellett ármányt szőni és terveket a Hunyadi ellen” – mesélte a színművész.
De adódott más kihívás is. „Kicsit az volt a para, hogy német színészeknek kellett németül beszélnem. Az kicsit feszélyezett. El is rontottam párszor, de szerencsére újra lehet venni. Ez egy olyan műfaj. A szerb három mondatban vagy kettőben, ott azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e, vagy lány. Izzadtam, halkan befelé gyorsan elmondtam a mondatomat, és aztán tudod, de nem hívtak utószinkronra, tehát nem tudom… Lehet, hogy már egy szerb színész elmondta helyettem.”
Kiemelt kép: Birton Szabolcs/fotocentral.hu