Külföldi sztár

53 évesen férjhez ment a 90-es évek legendás szupermodellje: így nézett ki a menyasszony

Eva Herzigova 25 év után hozzáment élete párjához, Gregorio Marsiajhoz Profimedia
Eva Herzigova 25 év után hozzáment élete párjához, Gregorio Marsiajhoz

Mintha csak egy divatmagazin címlapjáról lépett volna le! Ötven fölött lett feleség Eva Herzigová, aki anno Cindy Crawford vagy Naomi Campbell mellett az egyik legismertebb szupermodell volt a 90-es években.

A cseh szépség annak idején a Hello Boys (Helló, srácok) feliratú Wonderbra reklámmal robbant be a köztudatba, és a melltartóból olyan igézően domborodtak elő a keblei, hogy azzal állítólag forgalmi fennakadásokat is okozott.

Mindenesetre Eva Herzigová a legendás szupermodell-generáció egyik képviselője lett Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Naomi Campbell és Linda Evangelista mellett, a kifutó azon sztárjai közé tartozott, akiknek a nevét ugyanúgy ismerték, mint a hollywoodi filmcsillagokét.

Az egykori Wonderbra-bombázó ma már 53 éves – és épp most volt az esküvője. Olasz párjával, az üzletember Gregorio Marsiajzsal negyedszázadnyi szerelem után döntöttek úgy, hogy hivatalosan is összekötik az életüket. A pár ugyanis már a 2000-es évek eleje óta együtt van, és született három gyerekük is, a legidősebb lassan húszéves. Mégis most látták elérkezettnek az időt, hogy lagzit csapjanak.

A híres plakát, ami azonnal sztárrá tette a melltartót reklámozó cseh modellt Profimedia
A híres plakát, ami azonnal sztárrá tette a melltartót reklámozó cseh modellt

Eva Herzigová Torinóban mondta ki az igent

A romantikus ceremóniát az olaszországi Torinóban tartották. Eva Herzigová mindenkit lenyűgözött különleges, bohém hangulatú Lanvin menyasszonyi ruhájában. A lágy esésű, romantikus darab tökéletesen illett a modell természetes eleganciájához. Haját egyszerű kontyba tűzte, kezében fehér virágcsokrot tartott, és úgy ragyogott, mint fénykorában.

A már nem is olyan ifjú pár az esküvő után Torinóban Getty Images
A már nem is olyan ifjú pár az esküvő után Torinóban

Három fiuk is ott volt a megható ceremónián

Az őszülő halántékú vőlegény klasszikus sötét öltönyben várta a menyasszonyt az oltárnál, a lakodalmon pedig ott volt a pár három fia is: George, Philip és Edward – a legkisebb is 13 éves már. A meghitt eseményen mintegy ötven családtag és közeli barát vett részt.

Eva és Gregorio 2001-ben találkozott Olaszországban, de mindent fordítva csináltak: csak bő másfél évtizeddel a családalapítás után, 2017-ben került sor az eljegyzésre. Azután se nagyon siettek az esküvővel, hiszen mostanáig eltelt még kilenc esztendő.

A menyasszony ragyogott a boldogságtól Profimedia
A menyasszony ragyogott a boldogságtól

Herzigová korábban többször utalt rá, hogy egyiküknek sem fontos a papír, aminek semmi köze a szerelemhez. Talán mostanra érezték úgy: a kapcsolatuk tényleg annyira kiállta az idő próbáját, hogy akár össze is házasodhatnak.

Bár Eva Herzigová ma már jóval ritkábban szerepel a kifutókon, továbbra is aktív a divatvilágban. Rendszeresen jelenik meg rangos divateseményeken, időnként kampányokban és magazinokban is feltűnik, emellett három fia nevelésére és családi életére koncentrál. Most pedig alighanem a nászútját élvezi újdonsült férjével.