„Sok mindent nem tudnak rólam” – A Bestiák Miss Bee-je őszintén vallott az elmúlt 20 év mélypontjairól
Hosszú út vezetett odáig, hogy Somorjai Ilona ki tudja mondani: jól van önmagával. Több területen képezte magát, miközben a gyökereit soha nem engedte el.
A 90-es években a Bestiák együttes énekesnőjeként vált ismertté Somorjai Ilona. A lánycsapatban a vörös hajú Bedhy és a fekete hajú Honey mellett ő volt a szőke, sportos Miss Bee. Az együttes 1997-ben alakult, producerük Kozso volt, és még abban az évben az év legsikeresebb felfedezettjeinek választották őket. 1999-ben különváltak menedzsmentjüktől, és önállóan folytatták egy ideig, végül 2002-ben feloszlottak. Később voltak újabb közös próbálkozások is, de az élet úgy hozta, hogy ezek nem folytatódtak hosszabb távon.
„Jó kapcsolatban vagyunk”
Miss Bee azóta is sokszor feszegette a határait, de az éneklés mindig az élete része maradt. Jelenleg egyéb produkciói mellett Bestiák Retro Őrület feat Miss B néven koncertezik.
„Sokan nem gondolnák rólam, de alapvetően izgulós vagyok. Volt idő, amikor félelmetes volt egyedül a közönség elé kiállni. Hosszú önismereti út vezetett oda, hogy ma már stabilan tudok jelen lenni a színpadon.
Hiába tartottak tehetségesnek, és vettek fel például Operett Stúdióba is, a színpadi szereplés eleinte mindig nagy stresszel járt, és ez sokszor az előadásom rovására ment. Akkor jött a Bestiák, a csapatban való szereplés jó időre megoldotta az izgulás kérdését.
A lányokkal a mai napig jó kapcsolatban vagyunk. Honey-val ritkábban beszélünk, Bedhyvel viszont mélyebb a kötődésünk. Általa kerültem bele az élő zenekaros szórakoztatás világába, illetve a fia, Zalán keresztanyja lettem. Az ő hatására léptem az önismereti útra is. Akkoriban ez még kevésbé volt elterjedt, de számomra egyértelmű volt, hogy belül kell változnom.”
Érzelmi szabadságra vágyik
Ilona újságíróként is dolgozott, miközben folyamatosan énekelt. Évekig volt Gönczi Gábor Smile zenekarában, Moulin Rouge-díva is volt, és hét éven át skandináv hajókon lépett fel.
„2006-ban kezdtem el mélyebben foglalkozni önmagammal. Azóta is rengeteg energiát teszek az önismeretbe. A gyerekkorom sokáig hatással volt a jelenemre, de nem haraggal mondom mindezt.
Kilencéves voltam, amikor a szüleim kapcsolata felbomlott, és olyan helyzetbe kerültem lelkileg, ami sokáig meghatározott.
Ma már tisztán látom, hogy ezek az élmények milyen mélyen hatottak rám. Az életem nagyobb részében mindig meg akartam felelni, szeretetet akartam kapni, és ez az, ami a fokozott izgulást is okozta. De közben éppen a színpad volt az egyik kulcsa annak a folyamatnak, amelyen keresztül elkezdtem kapcsolódni önmagamhoz.”
„Sok fájdalmas sebet tépett fel”
2025-ben, több év próbálkozás után jutott be A Dal című műsorba, ahol egy lassú, érzelmes dallal egyedül állt színpadra.
„Sajnos megjelent bennem a félelem, hogyan fogadnak majd, hiszen ebben a helyzetben nem egy felkérésről volt szó, és ráadásul zsűrizek is. Apukám halálára épült a kommunikáció, amely sok fájdalmas sebet tépett fel bennem.
Végül nem az fájt, hogy kiestem, hanem hogy a régi izgulás megjelent, és nem tudtam felszabadultan megmutatni a lelkemet. Idő kellett, mire ezt a helyére tettem, de ma már tudom: pontosan ezt kellett megélnem az önszeretet fejlődéséhez.
Hálás vagyok minden tapasztalásért. Számomra a lét maga a tapasztalás, ha fájdalmas, ha örömteli. Képes vagyok ezt elfogadni, ami valódi békét teremt bennem. Mivel jó időre eltűntem a médiából, sok mindent nem tudnak rólam az emberek. Ma már ki tudom mondani: jól vagyok önmagammal, és önszeretetben élek. Szeretnék másoknak is segíteni ezen az úton. Coach és tréner végzettségem is van, de időközben a nonduális szemlélet felé nyitottam, amit a jövőben szeretnék megosztani másokkal is. Az éneklést nemhogy nem hagyom abba, hanem a lelki tartalmakhoz kötődő zenéket fogok megosztani hamarosan.”