A mi kis falunk sztárja az igazi férfira vár: „Tudom, hogy eljön az, akivel csodákat élek meg”
Láthatjuk színpadon, tévében, moziban, és nemrégiben megírta élete első hangoskönyvét. A nemsokára 35. születésnapját ünneplő színésznő mozgalmas mindennapjairól és a könyvhöz vezető útjáról mesél.
Aki az elmúlt hónapokban az RTL-t választotta, biztosan látta őt menekülni a Most Wanted című műsorban, de Mikecz Estilla képernyőn van a Gólkirályság című sorozatban és természetesen A mi kis falunk boltos Nellijeként is.
„Sok kérdésem volt önmagamhoz”
Moziban legutóbb a Beléd estem című filmben szerepelt, színpadon pedig többek közt a Karinthy Színház közönsége is tapsolhatott neki. És akkor a sok szinkronmunkáról még nem is szóltunk.
„A sorozatokat és a filmet nyáron forgattuk, amikor kevesebb a színházi munkám, vagy nincs is. Aztán ez szeptembertől megfordul, így azért egyensúlyban van a munka. Habár nem mondom, vannak napok, amikor tényleg minden összejön, és nagyon fáradtan érek haza” – mosolyodik el Esti, sokan így becézik a színésznőt.
Hiába megterhelő, de ennyi munkával sem elégszik meg: pár hónapja megjelent első hangoskönyve, Ragyogj! címmel. A mű egy friss, személyes és nőkre fókuszált önfejlesztő anyag, amely harminckét témán keresztül vezeti végig a hallgatót a tudatos jelenlét, az önbizalom és az önszeretet gyakorlásán. Estilla kérdéseket tesz fel, elengedéseket ajánl, és olyan megerősítéseket ad, amelyek nem csak elméleti tanácsok, a mindennapokban is kapaszkodót jelenthetnek.
„Többek között azokhoz szól, akik hajlamosak túlkontrollálni az életüket, nehezen boldogulnak a férfiakkal, vagy egyszerűen szeretnének mélyebben kapcsolódni önmagukhoz és ragyogni” – mondja Estilla.
„Bő egy évig írtam a könyvet. Amikor elkezdtem, sok kérdésem volt önmagamhoz, ezeket írtam le. Nekem is szükségem volt rá, hogy feltegyek magamnak kérdéseket. Egyik jött a másik után, és jöttek a válaszok is. Így jöttem rá, egyre mélyebb utat járok be az önismereti, önfejlesztési úton, ami már korábban elkezdődött…”
„Nem cserélnék egy húszévessel sem”
Az útról azt meséli, ő is küzdött önbizalomhiánnyal, jöttek a kérdések is. „Nagyon kíváncsi voltam a válaszokra, így egy női spirituális tanácsadóhoz kezdtem járni. Neki tettem fel a kérdéseket, majd jött a női kör, ahol csoportban gyógyulhattam. Ma is járok hozzá és férfi spirituális tanácsadóhoz is.”
A színésznő ma már tudatosan építi magát. „Ma már minden szempontból tudatosabb vagyok, és szeretem azt, ahogyan élek. Júniusban leszek 35 éves, és nincs okom panaszra, dolgozom, megélek belőle, bérlek egy lakást, amit imádok, vannak jó barátaim, négyen vagyunk nővérek, a testvéreimmel jó a kapcsolatom… Nem cserélnék egy húszévessel sem, ugyanakkor azt hittem, ennyi idősen már lesz férjem és talán gyermekeim is.”
Szépen búcsúztak el
A színésznő évekig élt Mohácsi Norbert színésszel, tavaly mentek külön, ám a Karinthy Színházban továbbra is játszanak a Citrom, citrom, citrom, citrom, citrom című kétszereplős darabban.
Elmúltak az érzelmek, elváltunk. Szépen búcsúztunk el egymástól és emberileg továbbra is nagyon szeretjük egymást.
Estilla azóta még nem talált párra, de nem is sietteti.
„Átalakultak az igényeim, jobban szeretek a barátaimmal beszélgetni, mint szórakozóhelyre menni, ott ismerkedni, és nem kell senki sem csak azért, hogy legyen valaki. És még a társadalmi elvárásnak sem akarok megfelelni. A párkeresésben is tudatosabb vagyok, sokat foglalkozom azzal, hogy milyen emberhez szeretnék majd kapcsolódni. Tudom, hogy jön az, akivel csodákat élek majd meg. Addig meg főzök magamra, meg az uszkárunkra, akit Norbival megosztva nevelünk. A konyhaművészetemről annyit, hogy a következő partnerem nem a főzőtudományom miatt szeret majd belém.”