Napi friss

Kulka János: „Fölvetett a pénz, de elszórtam, szörnyű vagyok”

Korább két kézzel szórta a pénzt Kulka János, betegsége óta azonban nagyon spórol. Közben örökölt is: párizsi keresztanyja ráhagyta a vagyonát.

Kulka János a stroke-ja óta nehezen beszél, most mégis megszólalt, nagyon sokak örömére. Ráadásul egy örök tabutémáról, a pénzhez való viszonyáról mesél, döbbenetes őszinteséggel. „Elszórtam. Vettem lakást, házat, két év után eladtam. Szörnyű vagyok” – kezdte a Neshama TV Én és a pénz című műsorában.

A Nemzet Színésze azt monda, soha nem érdekelte a pénz. Talán éppen azért, mert karrierje kezdetén, a Szomszédokkal sikerült megalapoznia az életét. És ezt a népszerű sorozat filmrendezőjének, Horváth Ádámnak – édesapja jóbarátjának – köszönheti, akit maga is nagyon kedvelt. „Kétszázezer egy rész, négyszázezer egy hónapra. Fölvetett a pénz. Vettem lakást, autót, utaztam. Elszórtam. Tényleg.”

Húsz autót vett

Kulka János felsorolt néhány autómárkát is, ezeket mind a nővérének, Kulka Janina rákkutatónak vásárolta ajándékba. Annyira szerette a négykerekűeket, hogy azt mondta, a Szomszédok óta legalább húsz autót vett.

Kulka János nem csak magára, testvérére, Kulka Janinára is szívesen költött (Fotó: Birton Szabolcs/fotocentral.hu)

Párizsi örökség

Kulka János ma már vigyáz, mire költ, és szégyelli, hogy korábban nem spórolt. Mert bár a Nemzet Színészeként ma is megilleti a címért járó havi bér, csak a rokkantnyugdíjából nem tudna megélni. Fellépései vannak, legutóbb szeptember 8-án Falusi Mariann-nal lépett fel a 27. Zsidó Kulturális Fesztiválon, a Halál Velencében című darabban egyedüli szereplőként lép színpadra.

Idő közben meghalt a keresztanyja, akinek a vagyonát megörökölte. „Végzetszerű. Nem tudom, hogy mondjam. Kilenc éve stroke-os lettem. Keresztanyám meghalt. Én örököltem. Ő Párizsban élt. A Pasteur Intézet tudományos igazgatója volt. 91 éves volt. Én örököltem. Véletlen” – mesélte.

Kiemelt kép: Archív

A Story legfrissebb számát keresse az újságárusoknál!

Megjelent a Story téli különszáma!

Megjelent a Story horoszkóp különszáma!

Kövess minket az Instagramon is!