Hónapok óta küzd szerencsétlen lépése következményével a Nemzet Színésze. A Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész a Duna Családi kör című műsorában beszélt balesetéről, élettársa, Vass Angéla pedig azt is elárulta, hogy viselkedik betegként a Nemzet Színésze.
Decemberi balesete után a stúdióba bottal érkező Bodrogi Gyula leszögezte: nyári terve a gyógyulás, hogy augusztus végére már eldobhassa a botot. „Krónikus lépcsőhurutom van” – jegyezte meg a rá jellemző humorral a színművész, utalva hónapokkal ezelőtti szerencsétlen lépésére. Bevallotta, bár szívesen segítene Angélának, hogy ne neki kelljen mindent elvégeznie, és ne legyen fáradt, de nem tud.

A közönség ülve is imádja
„Jó beteg, nyugodt, szófogadó, és nagyon talpra akar állni. Mindent megtesz a gyógyulásért, gyógytornázik, masszírozásra jár, és az orvos is rendszeresen ellenőrzi állapotát – mondta Vass Angéla, hozzátéve, hiába a baleset, Bodrogi Gyula több darabban is játszik, igaz, hogy székben, fotelben ülve, de a közönséget ez cseppet sem zavarja – ahogy Vass Angéla fogalmazott: – Mindegy miként, a lényeg, hogy ott van és beszél.”
A színészt még karácsony előtt egy vendégségből távozóban érte a baleset, és azonnal meg is műtötték. Az orvosok szerint is kisebb csodával ér fel a gyógyulása, alig egy hét után haza is térhetett a kórházból. „Hála istennek, már elhagyhattam a járókeretet, és elég a bot, amivel egyre biztosabban és könnyebben mozgok. A fájdalmaim is enyhültek, tényleg napról napra javulok. Azért jó lenne, ha ez még gyorsabban történne, mert – sajnos – elég türelmetlen vagyok” – számolt be a közelmúltban az állapotáról a Blikknek.
Kiemelt kép: Trenka Attila/fotocentral.hu




