Schmied Zoltán 2022-ben vette feleségül 11 évvel fiatalabb párját, Ágoston Katalint. Esküvőjüket a Hármashatár-hegyen tartották, titokban. Most azonban az Esküvő Trend Magazin fotózása kedvéért elegáns esküvői ruhát öltöttek. Mindketten remekül mutattak.
A magánéletét féltve őrző házaspárt annak idején közös színházi munka hozta össze. Nászútjukat Spanyolországban, Gran Canarián töltötték. „Csodás hely! Minden van: sziklás hegység, tengerpart, homokdűne” – mesélték néhány éve a Fókuszban. Kisfiuk, Milán egy éve, februárban, pontosabban, Valentin-napon született. „Próbálok következetes lenni, okulni a hibáimból, amiben a feleségem jó partnerem. Együtt tanulunk és fejlődünk, hogy minél jobb szülőkké váljunk. Apaként mindig azt tartottam a legfontosabbnak, hogy jól érezzék magukat a gyerekek, boldogok legyenek, és ha majd felnőtté válnak, könnyebben tudják venni az akadályokat. Azt gondolom, hogy a példamutatáson keresztül tudunk a legjobban nevelni, ezért igyekszem olyan mintát mutatni, amely segít nekik abban, hogy megállják majd a helyüket az életben” – nyilatkozta nem sokkal később szülőségről Schmied Zoltán a Meglepetés magazinnak.
A színész 2020-ban vált el Schell Judittól, nagyobb gyerekei édesanyjától. Erről így beszélt egy interjúban: „Sok hibát elkövettem, amiket nem kellett volna, jobban váltam volna el, nem megbántva embereket, vagy kevésbé megbántva – mondta, majd kapcsolatukra utalva hozzátette: – Abszolút jóban maradtunk, nincsen probléma, minden megy a maga útján, csak maga az az időszak nem volt jó, mert nem csináltam jól.”
Kiemelt kép: Olajos Piroska/fotocentral.hu