A szerda esti adásban Rebeka férje, Zsolt arról beszélt a műsor szakértői előtt, hogy rosszul esik neki, hogy amikor valami olyat mond, amivel a felesége nem ért egyet, rögtön elkezd arcokat vágni, és ettől ő – ahogy fogalmaz – hülyének érzi magát. „Ezt akkor szoktam észrevenni, amikor beszélgetünk valamiről, és ő nem ért egyet azzal, amit mondok, vagy máshogy gondolja, akkor fintorog, mintha hülye vagy szellemi fogyatékos lennék. Ez olyan, mintha nem vennénk komolyan- vagy lenéznénk a másikat” – fejtegette Zsolt.

Nem hagyta szó nélkül
Ekkor az egyik szakértő, Tóth Melinda visszakérdezett, hogy ezekben az esetekben leteremtve érzi-e magát, mire Zsolt azt felelte, hogy igen, hozzátéve, hogy nem a kritikával van baja, sokkal inkább annak tálalásával. Ennél a pontnál Rebeka megkérdezte, tényleg akkora baj-e, ha egy nő arcokat vág, mire a pszichológus közölte vele, igen, az.
Itt egy kisebb szócsata alakult ki köztük, majd a szakértő többször is megjegyezte, hogy Rebeka pofákat szokott vágni. Nos, erre – azaz a ’pofa’ szóra reagált másnap a sminkes a közösségi oldalán, ami szerinte lealacsonyító volt.
„Először is arcunk van, nem pofánk. A mai rész után annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy kérlek, tudjuk megkülönböztetni az arcot és a pofát. Pofája a lónak van. Arca az embernek”
– írta Rebeka, amire szinte kivétel nélkül helyeslő reakciókat kapott.
„Csúnya dolog ilyen tiszteletlenül beszélni”
A legtöbben védelmükbe vették, mondván, egy pszichológus nem beszélhet ilyen stílusban sem vele, sem mással. „Teljesen igazad van. Nyilván csúnya dolog ilyen tiszteletlenül beszélni valakivel. De nekem teljesen mindegy, hogy pofád vagy arcod van, nekem ti vagytok a legaranyosabb páros az első perctől fogva.” És egy másik: „Igen, ezt nem mondanám így senkinek, hogy ’pofa’. Főleg nem szakember szájából!”
Kiemelt kép és fotó: TV2




