A jelenlegi állás szerint június 11-én Kapu Tibor űrhajós végre elindulhat a világűrbe. Bár igaz: ezt az időpontot már többször elhalasztották. Azonban lesz egy tapasztalt magyar útitársa is, aki már megjárt a világűrt. A rutinos űrutas ugyanis már Farkas Bertalant is elkísérte.
Nem másról van szó, mint az ikonikus TV Maciról – aki 1963-ban debütált a televízióban, idén tehát 62 éves –, akit az első magyar űrhajós is magával vitt. A népszerű figura szkafandert visel, és Kapu Tibor elárulta, hogy a személyes poggyásza felét kitölti. Ennek ellenére nagyon büszke rá, hogy magával viheti. Tibor és társa a tervek szerint majdnem két hetet töltenek majd az űrállomáson.

„Hazánk televíziózásának egyik legismertebb figurája, a generációk óta ismert alvásra bíró bábfigura, jelképesen képviseli majd a magyar kultúrát az űrben. A plüss TV Maci egyfajta kabalaként kíséri Kapu Tibort a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), szimbolizálva a magyar nézők és gyerekek támogatását, valamint a múlt és a jövő összekapcsolását” – írta közleményében az MTVA.
A figura 1980-ban járt először az űrben: Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós vitte magával, hogy hazánk kulturális szimbóluma ott is jelen lehessen. Ez a hagyomány most folytatódik Kapu Tibor küldetésével. A magyar űrmisszió tehát nem csupán technológiai szempontból jelentős, hanem kulturálisan is üzenetet hordoz: bár az űr távoli és idegen világ, egy kis darab Magyarország – egy jól ismert mosolygó maci formájában – ott lesz vele.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Kapu Tibor és a TV Maci útját a Földről lelkesen követi, és szurkolva támogatja a közmédia több ismert műsorvezetője: a többi között Somossy Barbara, Forró Bence, Rátonyi Kriszta és Hajdú Tibor akik személyes üzenetekkel köszöntötték az űrhajóst és kabalatársát.
Kiemelt kép: Getty Images