Napi friss

Hajmásy Péter: Hosszabb sétára sem mehet a szíve miatt

Nádai Anikó vőlegényének egy, a mellkasára mért ütéstől is elpattanhatnak az erei.

Egy tízórás nyitott szívműtét vár Nádai Anikó vőlegényére, Hajmásy Péterre, és ugyan hónapok vannak a beavatkozásig, mégis már most erről szól minden napja. „Ezt nem lehet félvállról venni. Persze jó lenne kikapcsolni az agyam, nem gondolni arra, hogy elég egy rossz mozdulat ahhoz, hogy bekövetkezzen a baj, de ezt nem tehetem meg. El kell fogadnom, hogy lejárt a garanciám… De reméljük, hogy majd ősszel sikeresen meghosszabbítják!” – mondta nevetve a Storynak Hajmásy Péter.

„A Sztárbox óta tudom, hogy baj van. Alapjáraton szívritmuszavarral születtem, meg billentyűt is kellene cserélni, de a nagy veszélyt az úgynevezett aorta ascendens tágulat okozza.

Tehát, mondjuk, egy nagyobb terheléstől, vagy attól, hogy egy ütés éri a mellkasom, elpattanhatnak az erek.

És emiatt lesz a tízórás nyitott szívműtét – magyarázta. – Egyébként, ha nincs az a terheléses vizsgálat, amit kötelező volt elvégezni a műsor miatt, fél évvel később így is, úgy is kiderült volna, hogy hozzá kell nyúlni a szívemhez… Hisz évente kétszer kontrollra járok. Az persze jó kérdés, hogy az alatt a fél év alatt – úgy, hogy nem tudom, hogy vigyáznom kell magamra – történhetett-e volna bármi… Mindig is aktívan sportoltam, ez egészen addig így volt, amíg tavaly azt nem mondta az orvos, hogy tilos. Hosszabb sétákra sem mehetek…”

További részletek a legfrissebb Storyban!

Kiemelt kép: Trenka Attila/fotocentral.hu

Megjelent a Story legfrissebb száma!

Megjelent a Story nyári különszáma!

A Story Sztárdiéta különszámát keresse az újságosoknál!

Kövess minket az Instagramon is!