Balázs Andi megtapasztalta a szülői szeretet minden pozitívumát, de azt is tudja, milyen rossz irányba terelheti az embert a stressz, a szorongás, amíg nem találja meg a módját, hogy uralja azt. Ő ugyan soha nem nyúlt az italhoz, de gyerekkorában megtanulhatta, rossz, ha valaki így kezelni a problémáit. „Valamelyik barátom mondta, annyira szorongok, megiszok egy üveg bort. És mondtam, ne tedd, kérlek. Inkább dolgozz magadon. Sétálj, olvass, beszélgess a barátaiddal, vagy gyere át hozzánk, társasozzunk. De ne az legyen, hogy eltompítod azt az érzést, mert az nem fog segíteni. Tudom, hogy ez borzasztó nehéz, tisztában vagyok vele. Nekem drága édesanyám volt abban a helyzetben nagyon sokszor, hogy a szorongásait oldotta. Hol itallal, hol gyógyszerrel, hol mindenfélével, hogy jobban legyen. És láttam, mit okoz ez. És ezért merem mondani mindenkinek, hogy inkább egy nagyobb levegőt és valamibe beleölni az energiákat” – mesélte Peller Mariann Lélekközösség című műsorában.
A színésznő mindezt azért mesélte el, hogy másoknak segíthessen ezzel a tapasztalásával is. Legendásan jó társnak, kollégának, barátnak számít, akire mindig, minden élethelyzetben lehet számítani. Ám amióta saját egészsége is kárát látta annak, hogy mindig, mindenit meg akar menteni, megtanulta, magával is foglalkozni kell.

35 éves korára lett pánikbeteg. A betegsége kezdetén neurológusok vizsgálták, keresték, a panaszai hátterében vajon szervi bajok állnak-e. A színésznő biztosra vette, hogy komoly problémája van. „Rá kellett jönnöm, a pánikbetegségem legnagyobb mozgatórugója, hogy mindig azt hittem, mindenért én vagyok a felelős, hogy én vagyok az oka például a szüleim betegségének, a környezetemben lévő válásoknak, vagy a magányos gyermekek és idősek életéért. A nem tudok segíteni érzés, nálam fordítva hatott.”
Azóta járt szakembernél, talált egy olyan hobbit talált, amely tökéletesen feltölti, miniatűr házakat épít, és bár kapcsolatokat és munkát is veszít vele, megtanult nemet mondani.
kiemelt fotó: RTL Sajtóklub/fotocentral.hu